סדנת: לצלול לעתיד כחול עם ביו-משאבים ימיים

סדנת: לצלול לעתיד כחול עם ביו-משאבים ימיים


המעבדה לביו-הנדסה סביבתית ושגרירות צרפת בישראל מזמינים אתכם לסדנה בנושא "חם": האוקיינוסים ומשאביהם.

סקרנים לגבי אופן פעולת האוקיינוסים? מעוניינים לדעת כיצד ניתן להפוך אצות לדלק, למזון או לביו-חומרים? מודאגים משינויי האקלים ומשאלת הקיימות? שואפים להפוך ל"יזם הכחול" הבא העובד בהיי-טק ימי, כי בעצם – למה לא? סטודנטים בחיפוש אחר רעיונות לתואר הבא או לתזה? אוהבים את ישראל, את צרפת, את חוף הים, את הים ואת הדולפינים אבל אין לכם מושג איך לשלב את הכול יחד? הסדנה הזאת מושלמת בשבילכם!

הסדנה הייחודית תתמקד בשאלה כיצד חוקרים את האוקיינוסים, המכסים 70% משטח כדור הארץ, וכיצד משתמשים במשאביהם כדי לבנות עתיד בר-קיימא. אך מהי סדנת מומחה? זו הרצאה קצרה על נושא מאוד צר שמעבירים מומחה אחד או יותר. במהלך האירוע, מרצים וחקרים מישראל ומצרפת בתחומי מדעי הים, גאופיזיקה, הנדסה, פיקולוגיה (חקר האצות), מדעי הכלכלה, מדעי הסיבה וביוטכנולוגיה יספרו כיצד הם חוקרים את האקוסיסטמה הימית – ומדוע אתם חייבים להצטרף אליהם!

תוכנית ודוברים
יו"ר/מנחה: ד"ר אלכסנדר גולברג
דברי פתיחה

אוניברסיטת סורבון ורשת האוניברסיטאות הימיות של צרפת: תכניות לתואר שני ולדוקטורט דובר: פרופ' לורן מורטייה (מרצה ב-ENSTA-Paristech וחוקר ב-LOCEAN, אוניברסיטת סורבון)

הכשרה לקראת "הכלכלה הכחולה": פרויקט "The Blue Train" דובר: פרופ' לורן מורטייה (מרצה ב-ENSTA-Paristech וחוקר ב-LOCEAN, אוניברסיטת סורבון)

התרומה הישראלית למערכת לניטור מימי הים התיכון (Mediterranean Ocean Observing system) דוברת: ד"ר איה לזר (חקר ימים ואגמים לישראל)

חקלאות ימית: כיצד מגדלים אצות? דובר: ד"ר אלוורו ישראל (חקר ימים ואגמים לישראל)

סיפורי דוקטורנטים ישראלים: כיצד נראה מחקר על אצות? דוברים: מיטל קציר (הטכניון); ארתור רובין (אוניברסיטת תל אביב); נמרוד קרופניק (הטכניון); מתן מססה (המרכז הלאומי לחקלאות ימית באילת)

הסביבה הימית בפרספקטיבה כלכלית דוברת: ד"ר שירי צמח שמיר (בית הספר לקיימות, המכון הבין תחומי הרצליה)

דברי סיום